Studentko! Studencie! Rodzice! Ważne informacje dotyczące mieszkań dla studentów w Łodzi


„Studia w Łódzkiej Aglomeracji – Najlepsze Uczelnie Przyciągające Studentów”

Chcesz studiować w miejscu, które oferuje atrakcyjne warunki? Łódzka aglomeracja to miejsce, które przyciąga studentów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Tu możesz cieszyć się bogatym życiem kulturalnym, dużą liczbą miejsc pracy oraz szeroką ofertą edukacyjną. W stolicy województwa łódzkiego działają również światowej klasy uczelnie, które zdobyły uznanie nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Zastanawiasz się, które są najbardziej prestiżowe? Oto lista top uczelni w Łódzkiej aglomeracji:

Uniwersytet Łódzki. 

Wśród instytucji akademickich stolicy województwa łódzkiego wyróżnia się Uniwersytet Łódzki, który przyciąga około 40 tysięcy studentów. To największa uczelnia w regionie, stanowiąca nieodłączną część ducha miasta od 1945 roku. Uniwersytet ten, posiadający imponujące 12 wydziałów, jest jednym z największych uniwersytetów w Polsce. Zakres kształcenia na Uniwersytecie Łódzkim obejmuje aż 80 różnorodnych kierunków studiów oraz 167 specjalności.

Przykuwając uwagę swoją międzynarodową otwartością, Uniwersytet Łódzki rozwija współpracę z cenionymi instytucjami zagranicznymi. Ponadto, uczestniczy również w projekcie promującym nauczanie na odległość, wspieranym przez USAID. Szczególną dumą wśród zasług uniwersytetu wyróżnia się jego Biblioteka, która nie tylko jest jedną z największych książnic naukowych w Polsce, ale także prezentuje się jako nowoczesne centrum wiedzy.

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednym z wiodących ośrodków edukacji medycznej w Polsce jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Historia tej uczelni sięga roku 1949, a dzisiaj stanowi ona pioniera w dziedzinie kształcenia medycznego. Na jego różnorodnych wydziałach i w ramach 15 kierunków studiów naukę kontynuuje ponad 8000 studentów. Uczelnia ta cieszy się również renomą wśród studentów zagranicznych, z ponad 400 cudzoziemcami studiującymi na kierunkach prowadzonych w języku angielskim.

Wielkim atutem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest jego rozbudowane zaplecze badawcze i naukowe. W Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi znajdują się unikatowe laboratoria oraz zaawansowane multimedialne centrum stomatologiczne, stanowiące wzorzec dla kraju.

 

Politechnika Łódzka

W dziedzinie edukacji technicznej w Polsce jednym z czołowych graczy jest Politechnika Łódzka. Od momentu swojego powstania w 1945 roku, uczelnia ta kontynuuje dynamiczny rozwój, oferując teraz programy na 9 różnorodnych wydziałach i w ramach 60 kierunków studiów. Na Politechnice Łódzkiej pracuje obecnie zespół ponad 300 profesorów oraz ponad 1200 wykładowców akademickich, a liczba studentów przekracza rocznie 22 tysiące. Dziedzictwo 75 lat tradycji edukacyjnej, bogate doświadczenie, malowniczy kampus i silne zaangażowanie w transfer wiedzy do przemysłu, pozycjonują Politechnikę Łódzką na wysokich miejscach rankingów uczelni.

 

 

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to ceniona instytucja artystyczna. Jej historia sięga wiosny 1945 roku, kiedy to została założona jako Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych (PWSSP) w Łodzi. Obecnie, na trzech wydziałach, uczelnia ta kształci corocznie ponad 1000 studentów. Posiada ona nowoczesną infrastrukturę edukacyjną oraz własny Dom Studenta, a także Dom Pracy Twórczej w Uniejowie. Od 2013 roku Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi prowadzi również Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki. W skład uczelni wchodzi także Akademickie Centrum Designu, będące strukturą agregującą wydziały prowadzące kierunek wzornictwa z ośmiu publicznych uczelni artystycznych w Polsce. Bogate środowisko naukowe oraz liczne partnerstwa przyczyniają się do rosnącej popularności ASP w Łodzi.

 

Mieszkanie na wynajem dla studenta w Łodzi – Opcje zakwaterowania

W wyborze miejsca zamieszkania, studenci coraz częściej skłaniają się ku wynajmowanym nieruchomościom, takim jak mieszkania. Osobiste mieszkanie w dowolnej lokalizacji przekłada się na większą niezależność i samodzielność. Niemniej jednak, wynajem takiej nieruchomości niesie ze sobą większe koszty w porównaniu do akademików. Dodatkowo, konieczne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, która spełni osobiste oczekiwania oraz umożliwi szybki dojazd do uczelni i innych obszarów Łodzi. Gdzie więc najlepiej wynająć mieszkanie dla studenta? Przeczytaj naszą analizę.

Mieszkanie na wynajem dla studenta w Łodzi – Dzielnica Śródmieście

Dzielnica Śródmieście to jedno z najpopularniejszych miejsc zamieszkania w stolicy województwa łódzkiego. Leży w samym centrum Łodzi i oferuje doskonałe warunki mieszkaniowe. W jej obrębie znajdują się liczne parki, takie jak Park im. Stanisława Moniuszki, Park im. Stanisława Staszica, Park im. Jana Matejki, Park 3 Maja oraz Park Baden-Powella. W Śródmieściu usytuowane są także ważne instytucje, w tym Teatr Wielki w Łodzi, Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz Stacja Kolejowa Łódź Fabryczna.

Na terenie dzielnicy działa również Kampus Główny Uniwersytetu Łódzkiego, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce dla studentów tej uczelni. Ceny wynajmu mieszkań wahać się będą od 850 do 1800 zł miesięcznie za kawalerkę, zaś za mieszkanie dwupokojowe trzeba się spodziewać kosztu od 1500 do 2100 zł miesięcznie. Natomiast mieszkanie trzypokojowe będzie kosztować od 2000 do 2900 zł na miesiąc.

Mieszkanie na wynajem dla studenta w Łodzi – Dzielnica Górna

Górna to jedna z największych dzielnic w łódzkiej aglomeracji. Leży na południowym obszarze miasta i jest domem dla ponad 160 000 mieszkańców. Ta dzielnica posiada rozbudowaną infrastrukturę oraz dogodne połączenia komunikacyjne, zarówno wewnętrzne, jak i z pozostałymi częściami Łodzi. Ze względu na nieco większą odległość od centrum, ceny wynajmu nieruchomości są tu zwykle niższe.

Koszty wynajmu mieszkania w Górnej dzielnicy kształtują się następująco: od 750 do 1400 zł miesięcznie za kawalerkę, od 900 do 1900 zł miesięcznie za mieszkanie dwupokojowe, a za mieszkanie trzypokojowe trzeba będzie zapłacić od 1200 do 2700 zł na miesiąc. W tej części miasta znajduje się część wydziałów Politechniki Łódzkiej. Ponadto, Górna posiada dostęp do istotnych instytucji, takich jak Instytut Zdrowia Matki Polki, Rudzka Góra oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Mieszkanie na wynajem dla studenta w Łodzi – Dzielnica Bałuty

Bałuty to dzielnica Łodzi, która kiedyś zyskała złą sławę, znaną w całym kraju ze względu na problemy związane z bezpieczeństwem. Jednak to już przeszłość, gdyż Bałuty przeszły znaczącą rewitalizację i modernizację. Teraz to miejsce o rozbudowanej infrastrukturze mieszkaniowej oraz dynamicznie rozwijającym się centrum kulturalno-edukacyjnym. Ceny nieruchomości do wynajęcia są tu zazwyczaj atrakcyjniejsze.

Koszty wynajmu mieszkań w Bałutach wyglądają następująco: od 700 do 1100 zł miesięcznie za kawalerkę, od 800 do 1600 zł miesięcznie za mieszkanie dwupokojowe, zaś za mieszkanie trzypokojowe trzeba zapłacić od 1200 do 2400 zł na miesiąc. Warto również zaznaczyć, że na terenie Bałut znajduje się Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Zadzwoń do nas. Znajdziemy Ci najlepszą z możliwych opcji.

Wynajem to oczywiście nie jedyna opcja. Często jest tak, że bardziej się opłaca kupić mieszkanie

niż je wynajmować. Nawet na kredyt.

Zadzwoń. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest VERO Nieruchomości z siedzibą przy Aleja Józefa Piłsudskiego 111, 92-332 Łódź (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@verolodz.pl… czytaj więcej